Announcement

Keep up to date with the crypto exchange and the developments in the world

AnnouncementDOGE, SHIB, ADA ve XRP: 2023’te Bu Seviyeleri Bekleyin!

DOGE, SHIB, ADA ve XRP için 2023 tahminleri


Dogecoin (DOGE)


 2022 ayı piyasası boyunca zirve fiyatından %90’dan fazla değer kaybetti. Yeni yıla ise olumlu bir notla başlıyor. Şu anda çoğu analist, DOGE satın almak için mükemmel bir zaman olduğu konusunda yatırım tavsiyesi veriyor. Bunun nedenlerinden biri, geçen yılın tüm iflaslarına ve çetin ayı piyasasına rağmen Dogecoin’in ilk 10 arasında kalmayı başarması.


2023 tahminlerine gelince, Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coin’lerin 2023’te büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 Meme coin piyasası, potansiyel enflasyon tehditleriyle savaşmak için yatırımcıların risk iştahını karşılama potansiyeline sahip. Bu nedenle tahminler, 2023’ün sonunda DOGE fiyatının 0,158 dolara kadar tırmanması yönünde. Bununla birlikte, olası bir kriz fiyatı 0,079 dolara düşürebilir. Uzmanlar, yıl boyunca DOGE fiyatının ortalama 0,118 dolardan işlem görmesini bekliyor.

Cardano (ADA)


Cardano’nun arkasındaki geliştirici şirket IOHK, Hydra yükseltmesi için henüz net bir tarih belirtmese de, bu yıl içinde yürürlüğe girdiğini görebiliriz.

 Hydra, katman 2 ölçeklenebilirlik çözümü için Cardano’nun bir sonraki yükseltmesidir ve temel amacı, aynı zamanda en aza indirilmiş işlem maliyeti sunan düşük gecikme süresi ve yüksek verim yoluyla işlem hızını artırmayı amaçlar. Aynı zamanda, ağ güvenliğini iyileştirecek ve kapasitelerini yeni zirvelere çıkaracak.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, geciken Hydra hakkında yapılan spekülasyonlar hakkında Bunlar, Twitter’ın zehirliliğine ve acımasız aptallığına bir örnek. Bugün birçok konuyu birbirine bağlayan ve ölçekleme ana planı için farklı sistemlerin nasıl kullanılacağını gösteren bir beyaz tahta videosu hazırladım. Hydra, Github’da açık bir yol haritası olan halka açık bir projedir demişti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Cardano başkan yardımcısı Tim Harrison, kısa bir süre önce yeni bir sürümün ayrıntılarını paylaştı.

Hydra artırılmış verim, en aza indirilmiş gecikme ve uygun maliyetli çözümler vaat ediyor. Fiyat sürekli düşmeye devam ettiğinden, Cardano’nun (ADA) fiyatı Hydra duyurusunun ardından olumlu bir fiyat hareketi görmedi. Bu kriptonun fiyatının düşük olması ve önümüzdeki günlerde yüksek bir potansiyele sahip olması nedeniyle yatırımcılar için iyi bir zaman olduğu söyleniyor.

Sonuçlar eninde sonunda ADA’nın fiyatına yansıyacağından, Cardano için istikrarlı bir öne çıkma eğilimi zorunludur. Böylesine iyimser bir senaryoda, uzmanlar ADA fiyatının 0,716 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Olumsuz tarafı, işler ayıların lehine olursa, altcoin fiyatı 0,472 dolara inebilir. Art arda, alım ve satım baskılarındaki bir denge, ortalama fiyatı 0,554 dolara indirebilir.


Shiba Inu (SHIB)


En son Shiba Inu haberlerine göre, düşüş eğilimi devam ediyor ve piyasadan pek bir şey beklenmiyor. Sektörün bu trendden kurtulması biraz zaman alabilir. Birçok analist, büyük bir kripto kışının yakın gelecekte henüz gelmediğini düşünürken, bazıları yatırımcılar için iyi günlerin yakın olduğunu söylüyor.

DAO, Shiba Inu oyunu ve NFT’ler gibi girişimlerin daha fazla ivme kazanmasıyla, uzmanlara SHIB fiyatı 0,0000259 dolar hedefini aşabilir. Aynı zamanda, olağan alış ve satış baskıları fiyatı 0,0000185 dolara çıkarabilir. Son olarak, düşüş eğilimleri fiyatı 0,0000112 dolar seviyesinde bırakabilir.


Ripple (XRP)


Ripple-SEC davasından son gelişmelerde taraflar, yasal süreci sona bir adım daha yaklaştıran nihai yanıtlarını sundular. Şu anda, 2023’ün ilk çeyreğinde yapılacak olan özet karar bekleniyor. Ripple ve SEC, 18 Ocak’ı parti dışı mühürleme başvurularına karşı çıkmak için son tarih yapmak istiyor.

Bununla birlikte, XRP tokenin işlevi, üreticilerinin herhangi bir varlığı merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan oluşturmasını, yayınlamasını ve yönetmesini de kolaylaştırır. 2023 yılı sonuna kadar olaylar dizisi öngörüldüğü gibi gerçekleşirse. O zaman Ripple fiyat tahmininin yeni bir dönüm noktasına ulaşma olasılığı yüksek.


Ayrıca, fiyat yeni maksimum değer oluşturabilir ve yıllık kapanış hedefi olan 1.1043 dolara doğru değişebilir. Aksi takdirde, davanın bir etkisi olmazsa, tipik alış ve satış baskıları fiyatı 0,8486 doların altına düşürür. Ancak tersine, SEC davayı daha da ileri götürürse veya XRP aleyhine bir karar gelirse, uzmanlara göre XRP 0,5850 dolar civarında işlem görecek