Announcement

Keep up to date with the crypto exchange and the developments in the world

AnnouncementTürk otomobil üreticisi Togg, Metaco ile ortaklık kurdu

Yerli otomobil üreticisi, dijital varlık saklama ve düzenleme sistemi sağlayıcısı Metaco ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Türk otomotiv şirketi Togg, Avalanche üzerine kurulu açık mobilite ekosistemini güvence altına almak için dijital varlık saklama ve düzenleme sistemi sağlayıcısı Metaco ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Togg'un mobilite platformu, Türkiye ve Avrupa'daki kullanıcılar için mobilite hizmetlerinin tokenleştirilmesi, CO2 ayak izinin değerlendirilmesi ve NFT sahipliğinin de dahil olduğu akıllı sözleşme destekli kullanım senaryoları sunmayı amaçlıyor.

Togg ayrıca Metaco ile ortaklığı kapsamında dijital varlıklarının gözetimini ve yönetimini korumak için dijital varlık saklama ve düzenleme platformu Harmonize'yi kullanacak. Girişimle ilgili görüşlerini paylaşan Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş şu ifadeleri kullandı:

“Blokzinciri özellikli dijital tokenler, verilerin ve diğer varlıkların hızlı, güvenli ve çevreci bir halde depolanmasına ve aktarılmasına olanak tanıyor. Biz de Metaco'nun teknolojisinden yararlanarak bunu mümkün kılıyoruz."

Verilere Göre Litecoin ($LTC) Gelecek Yıl Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükselebilir

Tarihsel Litecoin ($LTC) fiyat verileri, Litecoin fiyatının 2023'te gerçekleşmesi planlanan haling olayından aylar sonra artarak gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını gösteriyor. Bununla birlikte, kripto para birimi yarılanmadan hemen sonra bir düzeltmeye dayanabilir.

Popüler kripto para birimi analisti Rekt Capital tarafından analiz edilen verilere göre, Litecoin "halving'den önce oldukça güçlü bir şekilde toparlanma eğiliminde", kripto para birimi ilk halving'inden 122 gün önce dibi gördükten sonra %820 ve 243'ü gördükten sonra %550 arttı. ikinci yarılanmasından önce.

Tarihsel olarak, kripto para birimi halving etkinliğinden sonra daha fazla ralli yaptı. LTC, ilk yarılanmasının ardından %12.400, ikinci yarılanmasının ardından ise %1.573 arttı.

BTC'ye çok benzeyen Litecoin, ağda blok bulan madenciler için madeni para tabanı ödülünün yarıya indirildiği yarılanma olaylarına maruz kalır. Litecoin'in bir sonraki halving etkinliğinin Ağustos 2023'te gerçekleşmesi bekleniyor ve madencilik ödüllerini 12,5 LTC'den 6,25 LTC'ye düşürecek. Halving olayları, piyasadaki yeni arzın yarıya inmesi nedeniyle yükseliş olarak görülüyor.

Rekt Capital, Litecoin'in bu yarılanmalardan önce toparlanırken, ilk yarılanma olayından sonraki 578 günde %73 düştüğü ve ikinci yarılanmadan sonraki 458 günde %83 geri çekildiği için “yarıdan hemen sonra keskin ve derin bir şekilde geri döndüğü” konusunda uyardı. halving olayı.

Sözlerine göre LTC, ilk yarılanmadan 31 gün önce ve ikinci yarılanmadan 61 gün önce zirveye ulaştığı için "halving'den hemen önce zirveye çıkma" eğiliminde. Analist, LTC'nin son halving öncesi rallisinin, madeni para başına 120 dolar civarında büyük bir direnç alanına çarptığını görebileceğini söyledi.

Rekt Capital, yeniden yarılanma rallisinden sonra LTC'nin güçlü bir şekilde geri çekilme eğiliminde olduğunu ve bu düzeltmenin sonunda yeni bir birikim aralığı oluşturduğunu ekledi. Kripto para biriminin ralliden sonra %70'in üzerinde bir oranda geri çekilmesi bekleniyor.

Analist, halving sonrası rallisine girmek için, Litecoin'in tarihsel olarak bir kırılmadan önce 458 ila 578 gün boyunca konsolide olduğunu söyledi; bu, konsolidasyon süresinin her halving'den sonra dörtte bir oranında azalması durumunda LTC'nin patlamasının bir yıl alabileceği anlamına geliyor.

Sonuç olarak analist, Temmuz 2024'te Litecoin için bir kırılma görüyor, bu da tüm zamanların en yüksek seviyesinin o yıl bir yerlerde görüleceği anlamına geliyor.